VAJİNA DARALTMA İŞLEMİ

EN SON TEKNOLOJİ LAZER İLE VAJİNA DARALTMA İŞLEMİ

Doktor Öğretim Üyesi Ayşe KONAÇ

En Son Teknoloji Lazer İle Vajina Daraltma İşlemi
En İyi Sıkılığa Çok Kısa Sürede Kavuşun

Bu operasyon ile cinsel ilişki sırasında çiftlere rahatsızlık veren gevşeklik tamamen düzeltilir. Ayrıca operasyon sırasında eğer varsa stres sinkontinans (hapşırma, ıkınma vs. gibi nedenlerle idrar kaçırma) veya diğer sarkmalar da düzeltilebilir. Dış genital bölgenin görünümünü düzeltmek, güzelleştirmek için eğer uygun olur ise beraberinde labium minörlerin (küçük dudakların) düzeltilmesi ameliyatı da yapılabilir.

Vajina daraltma operasyonu genellikle bir veya birden fazla normal vajinal doğum yapmış ya da çok zor kilolu bebek doğurma hikayesi olan hastalara uygulanmaktadır. Ancak henüz doğum yapmadığı halde yapısal olarak veya başka bir nedenle vajinasında genişleme şikâyeti ve bundan rahatsızlık duyan olan hastalara da doktor tarafından uygun görülürse yapılabilir.

Çoğunlukla cinsel birliktelik sırasında cinsel ilişki esnasında duyulan bolluk hissi ve hava çıkarma sesi gelmesi bir nevi gevşemenin göstergesi olarak kabul edilebilir. Bu operasyonun amacı vajinadaki bol kısmı cerrahi olarak çıkartıp daraltmak ve altındaki bağ ve kas dokusunu penisi güzel kavrayacak şekilde sıkılaştırmaktır.

Yaş ilerledikçe kas ve bağ dokusu yavaş yavaş zayıflamaya başlar ve bu neden ile idrar torbası (mesane) ve kalın bağırsağın vajinaya doğru sarktığı gözlenebilir, hastanın genellikle idrar kaçırma şikâyeti olur ya da vajinasında ele gelen kitleden rahatsızlık duyar. Bu hastalara da vajinanın ön ve arka duvarına cerrahi düzeltme yapılır, idrar torbası ve bağırsağın vajina duvarına doğru sarkan kısmı ortadan kaldırılır. Operasyon lokal veya genel anestezi ile yapılabilir. Ancak ben hastalarımın konforu, acı duymaması ve operasyonun daha uygun şekilde yapılabilmesi için uyutularak yani genel anestezi altında yapılmasını tercih ediyorum. Ameliyat yaklaşık 30-45 dakika sürebilir, ameliyattan sonra 1-2 saat gözlem odasında istirahatin ardından hasta yürüyerek evine gidebilmektedir. 4-5 hafta sonra cinsel ilişkiye girilebilir. Genellikle eriyen dikiş iplikleri kullanıldığı için dikişlerinin alınmasına ihtiyaç duyulmamaktadır. Oldukça yüz güldürücü ve memnuniyet verici bir operasyondur.

Genital Estetik Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin 
www.vagenestetigi.com

 

Okumuş Olduğunuz Yazı Bilgilendirme Amaçlıdır.
Sitemizde bulunan 0533 136 39 80  – 0212 660 88 46 numaralı hatları arayarak veya whatsapp üzerinden 
detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

Daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?

Hemen bizi arayın ve randevunuzu alın.