VAJİNAL KURULUK TEDAVİSİ

FEMİLİFT LAZER İLE VAJİNAL KURULUK TEDAVİSİ

Doktor Öğretim Üyesi Ayşe KONAÇ

 

Femilift Lazer Vajinal kuruluk ve tekrarlayan enfeksiyonları, vajinal yüzeyin yenilenmesini ve kayganlığın artmasını sağlayarak tedavi eder. Bu tür işlemler ağrısız ve acısızdır.

Tedavi, vajinal bağışıklık sistemini ve bölgeye kan akışını arttırır. Yeni sağlıklı dokunun, enfeksiyonlara daha dayanıklı olmasını sağlar.

Artık Kliniğimizde son teknolojik yöntem ile ağrısız, iğnesiz 10 dakikada vajina kuruluğunu tedavi etmekteyiz. Yaş ilerledikçe vücut da doğal bir yaşlanma sürecine girer cilt altındaki kollajen doku üretimi yavaşlar özellikle kanser tedavisi alan hastalar, perimenopoz veya menopoz sonrası estrojenin azalması ile vajinal mukozada salgı yapımı iyice azalır ve vajinada zamanla kuruluk ve atrofi meydana gelir, enfeksiyona yatkınlık artar. Ayrıca cinsel hayatı aktif olan kadınlarda vajinal kuruluk ilişki sırasında aşırı zorlanmaya ve o bölgede yanma ve sızlamaya neden olur. Hastanın yaşam kalitesini olumsuz yönde etkiler.

Tedavi amaçlı bazı vajinal fitiller ve kremler verilmektedir. Ancak teknolojinin baş döndürücü bir şekilde ilerlemesi ile son zamanlarda bu konuda son teknoloji ile aylarca ilaç kullanmak yerine artık tek seansta vajinal kanalda fototermal etki yaparak dokularda termal hasar yaratmadan kollajen doku yenilenmesi ve onarımı yaparak vajinal kanalda epitelial kalınlıkta artış sağlayan ve vajinal kuruluğu ortadan kaldıran kliniğimizde uyguladığımız son teknolojik yöntem olan Femilift yöntemi halen dünyada ve yalnızca birkaç merkezde uygulanmaktadır.

Vajinal Kuruluk (Atrofi) belirtileri

Vajinal kuruluk, yanma ve ağrılı cinsel ilişki (disparaneu) İdrar yaparken yanma ve ağrı, sık idrara çıkma, Cinsel ilişki sırasında ve sonrasında kanama, Cinsel ilişkiden kaçınma ve cinsel soğukluk, Vajinal kanalda aşırı daralma

Femilift Lazer İle Tedavi

Vajinal kuruluk belirtilerinin tedavisinde (uzun süre hormon tedavisine gerek kalmadan) Vajinal kanalda foto termal etki ile vajinal mukozanın onarılmasında, Menopoz öncesi ve sonrası idrar kaçırma şikayetlerinin giderilmesinde, Aile öyküsünde kanser olan, kanser nedeni ile tedavi olan ve vajinal atrofi şikayetleri olan hastalarda, Anestezi uygulanmasına gerek olmaz. Genellikle 1 seans bazen iki seans gerekebilir.

 

Okumuş Olduğunuz Yazı Bilgilendirme Amaçlıdır.
Sitemizde bulunan 0533 136 39 80  – 0212 660 88 46 numaralı hatları arayarak veya whatsapp üzerinden 
detaylı bilgi alabilirsiniz.

Daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?

Hemen bizi arayın ve randevunuzu alın.